«Зелена» покрівля – елемент майбутнього чи сьогодення?

Застосування покрівлі для споруд вже давно розширює звичне цільове призначення. На сьогоднішній день дахове покриття не лише захищає  будівельну систему від впливу зовнішнього середовища та погодних умов, але й забезпечує додаткові відкриті площі для реалізації творчих ідей та задумів.

Форма та дизайн покрівлі підкреслює індивідуальність споруди, при цьому креативний підхід до облаштування відкритих дахових площ надає будівлям унікальності. Відкриті тераси для релаксації, ігрові площі для гри в гольф, водні комплекси та зони для барбекю – далеко неповний перелік цікавих ідей для реалізації.

Озеленення покрівлі розширює горизонти сучасних архітектурних рішень. У середовищі, загромадженому штучними об’єктами – рукотворними спорудами, з’являється можливість не лише створювати поодинокі паркові зони в лабіринті житлово-громадських комплексів, але й додаткові «зелені» площі поруч з місцем щоденного перебування.

Окрім екологічності та привабливого зовнішнього вигляду, «зелені» покрівлі характеризуються цінними фізико-хімічними властивостями:

  • поглинають вуглекислий газ та шкідливі речовини з повітря;
  • збільшують кількість кисню в навколишньому середовищі;
  • поглинають значну кількість опадів, при цьому зменшуючи навантаження на систему водостоків;
  • покращують шумоізоляцію, що особливо актуально для будівель, розташованих неподалік аеропортів, віток автострад та залізнично-дорожнього транспорту;
  • зменшують енергозатрати, оскільки характеризуються високими теплоізоляційними показниками;
  • зменшують вплив агресивного навколишнього середовища, температурних перепадів, механічного пошкодження та дії ультрафіолетового випромінювання на систему покрівлі та зокрема її гідроізоляції.

За умови використання якісних сертифікованих матеріалів та дотримання кваліфікованого підходу до облаштування системи озеленення забезпечується довговічність, естетичність та позитивний економічний ефект під час експлуатації «зеленої» покрівлі.

 1415487483_454 

Якщо для краєвиду «мегаполісів» України «зелені» дахи є нехарактерним елементом архітектурних рішень та рідкістю,

0_c6db2_8522e75c_origто для Норвегії – колиски «зелених» покрівель – це звична буденність як в містах, так і селищах)

 

Команда ZeLENO – представник ринку «зелених» покрівель Західної України – пропонує цікаві дизайнерські виконання систем озеленення на дахах, при цьому технічні рішення фахівців забезпечують надійну та довговічну гідроізоляцію будівлі під час її експлуатації.

2014100914221811WP_20160517_15_45_41_Pro

Серед різноманітного асортименту видів таких систем особливої уваги заслуговує екстенсивне та інтенсивне озеленення. Екстенсивне озеленення полягає в облаштуванні гідроізоляційного шару і трав’янистого настилу з використанням невибагливих рослин, стійких до палючого сонячного проміння та посухи, здатних до регенерації. Такий вид «зелених» покрівель не потребує частого догляду і пристосовується до погодних умов. У випадку інтенсивного озеленення передбачається систематичне обслуговування, частота якого залежить від вибраного типу насаджень: газонів, багаторічників, кущових рослин чи дерев. При цьому можливе облаштування водних споруджень.

Детальне поетапне планування проекту та якісне виконання робіт з використанням довговічних матеріалів і природних елементів озеленення в комплексі – запорука позитивного результату від ZeLENO!

При інтенсивному темпі сучасного життя створення «зеленої» зони відпочинку поруч з домом є невід’ємним елементом сьогодення, адже надає змогу відчути природу поруч.