Облаштування тераси: вибір матеріалів та особливості монтажу

Елегантна тераса є логічним продовженням архітектури сучасного  будинку, а її площа є додатковим місцем відпочинку для сім’ї. У літні дні на ній приємно засмагати, снідати, відпочивати з друзями, а в дощову погоду на критій терасі можна загорнутися в м’яке покривало і насолоджуватися гарячою кавою:)

Якщо колись терасу могли собі дозволити лише власники заміських будинків чи котеджів, то сьогодні, завдяки дизайну сучасної архітектури, їх облаштовують також у міських будівлях – на плоских експлуатованих покрівлях та балконах. При цьому асортимент матеріалів для монтажу терас може задовільнити побажання найвибагливішого замовника, а продукція вітчизняного виробництва доступна для пересічного українця.


kompozitnaya-terrasnaya-doska-orekh-porchЗатишна тераса має важливе призначення у сірості сьогодення: її площа є місцем для релаксації, одухотворення та осмислення творчих ідей і задумів, також незмінним куточком для відпочинку сім’ї чи дружньої компанії.


У створенні стильної затишної тераси велике значення має якість і зовнішній вигляд терасної дошки. Для забезпечення довговічності та простоти у догляді матеріалів для зовнішнього застосування (зокрема терас, фасадів та огороджень) рекомендовано використовувати модифіковану сировину з твердих порід дерев. Така деревина характеризується довговічністю, підвищеною стійкістю до гниття, деформації, розбухання, всихання; міцністю і пониженою теплопровідністю.

IMG_1414

Серед різноманіття таких матеріалів передові позиції займають вироби з термодерева та ацетильованої деревини. Для виготовлення термодеревини з твердих порід використовують ясен, клен, граб, тополю та екзотичні меранті, сабгам (камедне дерево), хакберрі. Під час термічної обробки (від 150 до 240 °С – в залежності від класу) виводиться волога, бактерії, а водяна пара створює захисне середовище, що не допускає тління деревини під час нагрівання. Термін служби термодеревини при зовнішній експлуатації (на відкритих майданчиках) 15 років.

IMG_7842Новинкою серед продукції з модифікованої деревини є Accoya – унікальна деревина, отримана методом ацетиляції, характеризується високими показниками твердості, міцності на згин, стійкістю до деформації, зносостійкістю та довговічністю. Гарантія при зовнішній експлуатації – 50 років, при підводному використанні або при контакті з ґрунтом термін служби – щонайменше 25 років!

 

БасейнІнноваційним матеріалом, що поєднує основні переваги деревини і довговічність пластику, є деревно-полімерний композит (ДПК), який пропонують не лише іноземні, а й вітчизняні виробники. Завдяки різноманітності кольору і фактури продукція з ДПК дозволяє втілити у життя будь-які найсміливіші фантазії дизайнера при оформленні інтер’єру будинку або офісу.

 

У складі матеріалів з ДПК міститься, в середньому, 65 % подрібненої деревини (муки), 30 % полімеру і 5 % додатків, які надають виробам відповідного кольору і фактури. При цьому використовують сировину з широколистяних видів дерев (тверді породи), оскільки при переробці хвойних видів (ялина, сосна, модрина) виділяються смоли, які погіршують якість продукції. Як полімер використовують переважно полівінілхлорид, який не підтримує горіння.

Продукцію з ДПК виготовляють методом екструзії – змішуванням компонентів до однорідності при нагріванні та продавлюванням розплавленої пластифікованої маси через формувальний елемент для отримання виробу з поперечним перерізом потрібної форми.

IMG_0490 (1)

Важливим технологічним етапом виготовлення дошок з ДПК є нанесення текстури дерева на поверхню виробу. При цьому матеріал набуває привабливого зовнішнього вигляду і стає приємнішим на дотик. Прикладом продукції, яка відповідає галузевим стандартам якості, є товари вітчизняних виробників ТМ «TardeX», «Holzdorf», «Polymer & Wood» та провідних іноземних ТМ «RenWood» (Англія), ТМ «Legro» (Угорщина), ТМ «Mirradex» (Малазія).

16003311_1308923159166214_8508529935682703931_n

Новим технологічним проривом у розвитку галузі ДПК є унікальна технологія нанесення текстури деревини на всю товщину матеріалу. В основу виробництва продукції серії Elegant від ТМ «Bruggan» (Бельгія) закладено цю технологію, вдосконалену нанесенням на поверхню дошки глибокого структурного тиснення, що максимально відтворює рельєф деревини, підкреслює текстуру волокон і додає терасній дошці елегантного вигляду та ексклюзивності.

При виконанні монтажу тераси необхідно забезпечити стійкість і надійність підконструкції (бетонна основа, цементна стяжка, металевий або дерев’яний каркас). Наступним етапом є закріплення лаг (з ДПК) для монтажу терасної дошки. Як правило, терасні дошки укладають перпендикулярно до лаг, з дотриманням відстані між їхніми центральними осями 30 см. Компенсаційний зазор між лагами при стикуванні по довжині повинен бути не менше 5 мм.

WP_20160517_15_45_41_ProВ салоні «ВАША ТЕРАСА» Ви отримаєте необхідні рекомендації з підбору матеріалів для облаштування тераси та фасаду. Наші фахівці підкажуть, як створити затишок з використанням різноманітних систем озеленення та виконанням усіх необхідних робіт. Ми допоможемо Вам створити місце для відпочинку, де можна чудово проводити час з близькими за чашкою ароматної кави.